W mojej pracowni…

skończyłam malować ostatnią z 9 yantr* planetarnych i mam poczucie, że pewien cykl się dla mnie dopełnił. Zajęło mi to w sumie długie 4 lata, ale każdy obraz był też moją osobistą podróżą, w której odkrywałam energie i archetypy poszczególnych planet. Malując yantrę Księżyca uczyłam się odpoczywać, przy Słońcu odkryłam w sobie potrzebę pokazywania się światu (i przy okazji pokochałam Instagrama), ćwiczyłam elastyczne podejście do życia przy zwinnym Merkurym a Mars nauczył mnie szybko podejmować decyzje i wybierać spośród wielu opcji.

To taka moja wersja jogicznej pielgrzymki Navagraha, którą od wieków praktykują ludzie w Indiach.  Polega na odwiedzeniu świątyń 9 Planet, co ma zapewnić przychylność ich wszystkich i uzyskać stan równowagi z wszechświatem. Odwiedzając świątynie można nosić ubrania w kolorze danej Planety i biżuterię z przypisanym jej kamieniem. Ta praktyka wywodzi się z astrologii wedyjskiej- starszej (o jakieś 3000 lat) siostry zachodniej astrologii.

Wiecie jak to bywa z młodszym rodzeństwem…

Odkąd pojawia się na świecie skupia na sobie cały zachwyt otoczenia. Nie inaczej było w tym przypadku. Zachodnia astrologia z jej sugestywnym Zodiakiem, oparta o pisma greckiego uczonego Ptolemeusza z II wieku naszej ery, na długie wieki zawładnęła wyobraźnią ludzi szukających samopoznania. Ale mnie bardziej ciekawi jej starsza siostra, która zaprasza w międzyplanetarną podróż i jej tajemniczy świat świątyń, geometrycznych mandali i klejnotów.

Właśnie z tej fascynacji narodził się pomysł na stworzenie kolekcji biżuterii inspirowanej yantrami i astrologią wedyjską – dziewięciu Planetarnych Amuletów. Do współpracy zaprosiłam więc Anię z pracowni biżuterii Kamień i Ogień, która jak nikt inny rozumie symboliczny język kryształów i cennych kamieni.

Ania stworzyła 9 naszyjników, z których każdy wspiera w odkrywaniu w sobie innego kosmicznego potencjału. Podobno wybierając talizman warto kierować się intuicją bo ona najdokładniej wskazuje, co jest nam w danej chwili potrzebne.

Dlatego jeśli masz ochotę wybrać amulet dla siebie, sprawdź która z poniższych mandal przyciąga Cię najbardziej. Klikając numerek pod obrazkiem trafisz na stronę z opisem mocy amuletu i jego znaczeniem.

*Yantry – To starożytne jogiczne symbole, wywodzące się z okresu ok. 1000 r. p.n.e. Tradycyjnie są tworzone jako talizmany, które mogą zasilać nas konkretną energią. Ich kształty i kolory harmonizują ciało i umysł.gs.