Nazywam się Paula Różańska i jestem artystką sacral artu.

kaligrafuję mantry, maluję buddyjskie obrazy (thangki) i wedyjskie yantry, czyli starożytne symbole, które mają w sobie zakodowaną duchową wiedzę i energię.

sacral art

Bardziej niż filozofia w buddyjskiej i wedyjskiej sztuce, fascynuje mnie jej praktyczny wymiar. I to jak obrazy mogą wspierać nas swoją energią w różnych życiowych przypadkach.

I tak na przykład obraz Buddy Medycyny tradycyjnie tworzony jest dla chorych lub pracujących z chorymi. Yantra planety Mars – gdy potrzeba pasji i motywacji w życiu i pracy. A po ciężkim rozstaniu lub stracie – yantra Księżyca, która koi nerwy i duszę.

malarska alchemia

Kiedy kilka lat temu odkryłam ten praktycznie nieznany w Polsce świat, szczególnie zakochałam się w dawnych technikach malarskich. Przetrwały w sztuce sakralnej do dziś, tak jakby nie wymyślono szybkoschnących substancji i syntetycznych zamienników. Sama zabrałam się za ucieranie pigmentów w moździerzu, kreślenie świętej geometrii, nakładanie płatków złota i przekonałam się, jaką satysfakcję niesie ta malarska alchemia…

Ty też możesz jej doświadczyć na jednym z moich warsztatów, nawet jeśli nie miałaś żadnego doświadczenia z malowaniem. Sacral art to tak naprawdę medytacja poprzez sztukę i wymaga głównie intencji, czasu i skupienia.

Jeśli chcesz zamówić obraz specjalnie dla siebie, napisz do mnie klikając poniżej.

A gotowe obrazy i reprodukcje możesz obejrzeć i kupić tu.