Biała Tara. Bogini Długiego życia

 

Biała Tara ma harmonizujące działanie na nasze życie i otoczenie. Niektórzy twierdzą, że Biała Tara przynosi dzieci tym, którzy ich pragną, ale reprezentuje nie tylko dosłowne macierzyństwo, ale przede wszystkim umiejętność matkowania samemu sobie, troszczenia się o siebie.

W tradycji tybetańskiej obrazy Białej Tary najczęściej są tworzone w intencji długiego życia. Podkreślają to dwa żurawie – symbole pomyślności i długowieczności. W związku z tym wizerunki Białej Tary daje się często w prezencie swoim nauczycielom duchowym, tak żeby świat jak najdłużej mógł odnosić korzyści z ich nauk. Być może nie będziesz mieć okazji podarować Białej Tary Dalajlamie, ale  jeśli chciałbyś dać ją w prezencie przyjacielowi, rodzicom, albo nowo narodzonemu dziecku, to w moim sklepie są już dostępne reprodukcje obrazu.

Jeśli przyciąga Cię ten obraz…

Biała Tara pyta, co sprawia, że chcemy żyć długo. Co jest naszą siłą napędową i powołaniem. Zachęca do przypomnienia sobie o ludziach, którym chcielibyśmy tego życzyć i uznania, jak wiele dla nas znaczą.

Biała Tara może także zapowiadać pojawienie się dziecka w rodzinie, ale przede wszystkim przypomina, by zatroszczyć się o siebie i matkować samej sobie. Bądź zatem dla siebie łagodna i współczująca, odpocznij, nakarm się dobrym jedzeniem, zabierz na spacer, tylko pamiętaj – załóż czapkę 😉

 

Jak powstawał ten obraz

Obraz Białej Tary malowałam przez osiem miesięcy w 2019 r. Namalowałam go na lipowej desce o wymiarach 28×36 cm, z półkolistym wgłębieniem o wymiarach. W tle wyrzeźbiłam dekoracyjne ornamenty i pokryłam płatkami 24 karatowego złota i palladu, czyli srebrnego metalu. Dodałam też kwadratowe wstawki z masy perłowej, dzięki czemu obraz opalizuje delikatnymi, pastelowymi odcieniami.

Obraz jest na sprzedaż, więcej informacji: kontakt@paularozanska.com

Powiązane przedmioty mocy…

Buddyjskie obrazy

W buddyjskiej tradycji wierzy się, że wizerunki Buddy czy Tary mają transformującą moc dla każdego, kto choćby przelotnie na nie spojrzy i są jak zwierciadło, w którym oglądamy naszą prawdziwą naturę.