Kaligrafia Mantry Om Mani Padme Hum

Błogosławieństwo dla domu, ochrona przed negatywnością, oczyszczenie.

 

Om Mani Padme Hum to chyba najpopularniejsza mantra na świecie. W Himalajach można ją zobaczyć wyrytą na skałach i kamieniach ustawionych przy domach jako błogosławieństwo dla domowników i energetyczna ochrona. Podobno jej energia jest tak wysoka, że przenosi się na wszystko, co jest w pobliżu. Tutaj została wykaligrafowana w języku tybetańskim.

Złote tybetańskie litery są wypukłe i towarzyszy im kwiat i liście lotosu. To ulubiony kwiat buddyzmu, ponieważ rośnie w błotnistych stawach, ale sam zawsze pozostaje doskonale czysty, przez co jest doskonałym symbolem oświeconego umysłu .

 

Jak powstał ten obraz

Mani Mantrę namalowałam na papierze bawełnianym, tybetańskie litery są wypukłe  i pokryte płatkami 24 karatowego złota. Taki trójwymiarowy efekt złoceń podpatrzyłam na średniowiecznych iluminowanych księgach i żeby je wykonać skorzystałam z oryginalnych receptur. Lotos namalowałam farbą akwarelową a niebieskie tło -temperą. Obraz ma 20×40 cm.

Kaligrafie mantr

Niewiele osób wie, że mantry można nie tylko śpiewać czy powtarzać w myślach. Działają również poprzez zmysł wzroku, zapisane w sakralnych językach, takich jak tybetański czy sanskryt.

Powiązane przedmioty mocy…