Yantra Rahu. Wyjątkowość

Wyjątkowość, zgoda na siebie, nowatorstwo i wizjonerskie spojrzenie.

Kamień Planety: Granat
Archetyp: Buntownik
Mantra Planety: Om Ram Rahuve Namaha
Posłuchaj tej mantry poniżej*

W wedyjskiej astrologii brakuje kilku planet z naszego układu słonecznego, za to w ich miejsce pojawiają się dwie tajemnicze, niematerialne planety-cienie: Rahu i Ketu. Ich wpływem tłumaczono przed wiekami zaćmienia Słońca i Księżyca i energetyczne zmiany, jakie wyczuwamy podczas tych niecodziennych zjawisk. Rahu przynosi ekstrawertyczną energię buntownika i wizjonera.

Jeśli przyciąga Cię ta yantra…

jesteś zaproszony, by docenić swoją wyjątkowość i unikalność. Przypomnij sobie sytuacje, w których czułeś, że płyniesz pod prąd i spotykałeś się z niezrozumieniem. Może jesteś eko freakiem, chcesz walczyć o edukację seksualną w szkołach albo masz naprawdę dziwne hobby? Być może ostatnio wtopiłeś się w tłum i pozwoliłeś, by to stępiło Twój pazur? Rahu daje zielone światło na odrobinę ekscentryczności, na bycie tym, kim się jest naprawdę.

*Mantrę Rahu zaśpiewała Barbara Ciemięga.

Jak powstał ten obraz

W tej malutkiej yantrze, o rozmiarze 10×10 cm wykorzystałam płatki złota, namalowałam ją akwarelą, użyłam też … żelowych, brokatowych długopisów, co przy moim zamiłowaniu do dawnych tradycyjnych technik jest doprawdy bardzo wywrotowym pomysłem 😉

Powiązane przedmioty mocy…

Czym są yantry?

To starożytne wedyjskie symbole, wywodzące się z okresu ok. 1000 r. p.n.e. Tradycyjnie są tworzone jako talizmany, które mogą zasilać nas konkretną energią. Ich kształty i kolory harmonizują ciało i umysł. Ponieważ odwołują się do planetarnych archetypów, mogą służyć jako narzędzie samopoznania.