Yantra Durgi. Zwycięstwo

Durga to hinduska bogini, przedstawiana jako pełna mocy kobieta jadąca na tygrysie, która w każdej z ośmiu rąk trzyma: łuk, miecz, tarczę, trójząb, włócznię, konchę, dysk i lotos.

W starych indyjskich mitach, Durga pokonała natrętnego demona Mahiszę, z którym nie mogli sobie poradzić rozliczni męscy bogowie hinduskiego panteonu. Jedyne co mogli zrobić, to oddać jej swoje oręże, czyli te wszystkie miecze, łuki, złowrogie dyski, trójzęby i oszczepy, które widzicie dookoła yantry.

Dlatego jej imię znaczy Niezwyciężona a jej yantra ma ochronne działanie i przynosi zwycięstwo.

?????

We wschodnich tradycjach żeńskie bóstwa symbolizują nieokiełznaną życiową energię a męskie – ukierunkowanie. Tajemnicą zwycięstwa Durgi było idealne połączenie tych dwóch aspektów. Potężnej energii z precyzyjnymi narzędziami.

Jeśli bliskie jest Ci feng shui, ten obraz mocno związany jest z elementem metalu i wzbogaci wnętrze o ten aspekt. Złoto, przy użyciu którego został namalowany i broń, którą przestawia symbolizują aspekt yin i yang metalu. 

 

Jeśli przyciąga Cię ta yantra…

Najprawdopodobniej czeka Cię duże wyzwanie. Wyczuwasz, że pora zrobić milowy krok lub kwantowy skok. Durga zachęca, by skończyć z fałszywą nieśmiałością i przyznać, że chcemy zwyciężać. Zaprasza do dużych projektów i ambitnych przedsięwzięć. 

Pamiętaj tylko, by zgromadzić wcześniej życiową energię przez odpoczynek, zdrową dietę, ruch i sen. I przygotować zawczasu swoje oręże: poszukaj biznesowego mentora, przygotuj się dobrze do wystąpienia, zgromadź dane i dokumenty, których potrzebujesz.

?????

Jak powstawał ten obraz

Yantrę Durgi namalowałam na zamówienie w marcu 2020 r. Ma 40×40 cm, wykorzystałam gruby papier bawełniany, który zabarwiłam szafranem. Użyłam złota muszelkowego (czyli płatków czystego złota, które utarłam ręcznie do formy tuszu). W farbach wykorzystałam naturalne pigmenty, m.in. utarty turkus.

 

Ten obraz powstał na indywidualne zamówienie. Jeśli chciał(a)byś zamówić obraz dla siebie, poznać cenę i czas realizacji, napisz do mnie na: kontakt@paularozanska.com.

Aktualnie dostępne…