Jantra Ketu*. Oczyszczenie

Mistycyzm, wgląd, kończenie

Kamień Planety: Kocie oko
Archetyp: Mistyk

Mantra Planety: Om Kem Ketuve Namaha
Posłuchaj tej mantry poniżej**

Yantra Ketu pomaga poczuć się częścią wszechświata i daje dostęp do jego tajemnic. Wspiera w duchowych praktykach, daje zaufanie do wewnętrznej mądrości. Ponieważ symbolem planety Ketu jest ogon węża, yantra ta może być znakiem, że pewne cykle rozwoju właśnie się dopełniły i teraz możemy celebrować mądrość i duchową głębię, jakie zyskaliśmy po drodze. 

 

 

 Jeśli przyciąga Cię ta yantra…

 

to może być znak, że tak bardzo pochłonęły Cię codzienne obowiązki, że brakuje Ci czasu i energii na ulubioną formę duchowej praktyki, czy jest to medytacja, joga, czy patrzenie na zachodzące słońce z kubkiem herbaty w rękach…

Być może też yantra ta sygnalizuje, że pewien cykl w Twoim życiu nieuchronnie zbliża się do końca. Być może podskórnie wyczuwasz zmiany i trochę się ich obawiasz. Ketu przypomina, że mityczny wąż Ouroboros połyka swój ogon, więc każdy koniec prowadzi ostatecznie do nowego początku. 

 

Przesłanie:
Wsłuchaj się w wewnętrzną ciszę, wszystkie odpowiedzi masz w sobie.

 

*Ketu – jedna z mitycznych planet w wedyjskiej astrologii. W czasach przednaukowych jej wpływem tłumaczono zaćmienia Słońca i Księżyca.

** Mantry zaśpiewała i nagrała Barbara Ciemięga.

 

Jak powstał ten obraz

Yantrę Ketu namalowałam na papierze bawełnianym, użyłam płatków złota i palladu oraz złota muszelkowego. Farby zostały wytworzone tradycyjnymi technikami w indyjskiej manufakturze i są zrobione z minerałów i utartych kamieni szlachetnych, m.in: malachitu, turkusu, lapis lazuli.

Obraz ma 30×30 cm. Geometryczny wzór został zainspirowany europejską sztuką średniowiecza- często takie motywy ozdabiały iluminowane księgi. Chciałam w ten sposób oswoić bardzo odległy kulturowo symbol yantry.  

 

Powiązane przedmioty mocy…

Czym są yantry?

Jantry to starożytne wedyjskie symbole, które są tworzone, aby wspierać wybraną intencję.