Yantra Marsa. Pasja

Pasja, precyzja, waleczność.

Kamień Planety: Koral
Archetyp: Wojownik

Mantra Planety: Om Kum Kujaya Namaha
Posłuchaj tej mantry poniżej*

  • Yantra Marsa

Yantra planety Mars pomaga dokonać wyboru z wielu możliwości i skupić się na jednym celu. Wznieca ognistą energię  i potrafi znacznie przyspieszyć rozwój wypadków. Wzmaga pewność siebie, rozwiewa wątpliwości co do dalszych kroków. Wspiera asertywność i szlachetną waleczność w dobrej sprawie.

Jeśli przyciąga Cię ta yantra…

być może potrzebujesz być bardziej asertywny i mocniej stanąć za swoimi racjami i przekonaniami. Zrezygnuj ze zbędnych aktywności, nic nie wnoszących kontaktów i rozpraszaczy. Po czasie niezdecydowania i gromadzenia inspiracji nadchodzi pora skupienia na jednym.

Możesz wypisać wszystkie projekty i aktywności, w jakie jesteś teraz zaangażowany i sprawdzić, przy którym czujesz najwięcej ognia i zapału. Precyzyjnie namierz swój cel, zdecyduj i zacznij działać krok po kroku. Ukierunkowane działanie podsyca ognień.

* Mantrę zaśpiewała Barbara Ciemięga.

Jak powstał ten obraz

Yantrę Marsa namalowałam na grubej lipowej desce. Dookoła yantry zrobiłam wgłębiony ornament, który wydrapałam w gruncie. Tzw “bramy” yantry, czyli jej zewnętrzny obrys są z kolei wypukłe. Ten efekt uzyskałam stosując technikę pastiglia, czyli malowałam obrys dodatkową warstwą płynnego gruntu. Te wklęsłe i wypukłe ornamenty pokryłam następnie płatkami czystego złota i miedzi- takie różnice poziomów bardzo wzmacniają efekt odbijania światła.

Powiązane przedmioty mocy…

Czym są yantry?

To starożytne wedyjskie symbole, wywodzące się z okresu ok. 1000 r. p.n.e. Tradycyjnie są tworzone jako talizmany, które mogą zasilać nas konkretną energią. Ich kształty i kolory harmonizują ciało i umysł. Ponieważ odwołują się do planetarnych archetypów mogą służyć jako narzędzie samopoznania.