Yantra Merkurego. Porozumienie

Inteligencja, szybkie rozwiązywanie problemów, łatwe komunikowanie się.

Kamień Planety: Szafir
Archetyp: Wędrowiec

Mantra Planety: Om Bum Budhaya Namaha
Posłuchaj tej mantry poniżej*

Yantra Merkurego pomaga wykorzystać możliwości naszego intelektu, wspiera w intensywnej nauce i prowadzeniu biznesu. Daje zwrotność w życiu i elastyczność w reagowaniu na zmieniającą się sytuację. Energia Merkurego wspiera zręczną komunikację i dyplomatyczne rozwiązywanie konfliktów i sporów. Jej kojąca kolorystyka wycisza gonitwę myśli i podnosi jakość myślenia. 

Jeśli przyciąga Cię ta yantra…

Być może czeka Cię niedługo poważna praca intelektualna: może planujesz napisać książkę, nagrać podcast albo zacząć studia… Jeśli nie, być może jesteś ostatnio zbyt sztywny w swoich zasadach i rutynach i brakuje Ci przygody. Zrób coś zaskakującego, wybierz nową trasę do pracy albo rusz w podróż na inny kontynent. Poznawaj nowych ludzi, pozwól sobie pójść za impulsem i bezinteresowną ciekawością. 

*Mantrę zaśpiewała Barbara Ciemięga.

Jak powstał ten obraz

Yantrę Merkurego namalowałam farbą temperową na grubej lipowce desce o wymiarach 30×30 cm. Duże koło i bramy yantry (czyli zewnętrzny obrys) pokryłam płatkami złota, w których wytłoczyłam wzorek, delikatnie załamujący światło. Kosmiczne tło yantry powstało w ten sposób, że na świeżą warstwę farby rozsypałam delikatnie złoty pył -małe fragmenty płatków, które zostają po złoceniu.

Powiązane przedmioty mocy…

Czym są yantry?

To starożytne wedyjskie symbole, wywodzące się z okresu ok. 1000 r. p.n.e. Tradycyjnie są tworzone jako talizmany, które mogą zasilać nas konkretną energią. Ich kształty i kolory harmonizują ciało i umysł. Ponieważ odwołują się do planetarnych archetypów mogą służyć jako narzędzie samopoznania.