Yantra Saturna. Organizacja

Organizacja, wytrwałość, długoterminowa wizja i plan.

Kamień Planety: Szafir
Archetyp: Mędrzec/Wiedząca

Mantra Planety: Om Sham Shanaye Namaha
Posłuchaj tej mantry poniżej*

Energia yantry Saturna ułatwia planowanie w długim horyzoncie czasowym i powiązana jest z archetypem Mędrca/Wiedzącej. Do gabinetu i pracowni wnosi powagę i wyciszenie. Sprzyja wytrwałej i cierpliwej pracy. Ułatwia budowanie strategii i struktur. 

Jeśli przyciąga Cię ta yantra…

być może czeka Cię duży, złożony projekt i musisz zrobić dla niego więcej miejsca w życiu. Sprawdź, czy jest coś, co powinieneś przeorganizować, bo stary ład już Ci nie służy. Może to dom lub biuro, plan dnia lub życiowe priorytety? Saturn pyta, czy masz długoterminową wizję swojego przedsięwzięcia i życia? Znajdź swoją Gwiazdę Północy i zweryfikuj, czy płyniesz we właściwą stronę.

* Mantry zaśpiewała i nagrała Barbara Ciemięga.

Jak powstał ten obraz

Yantrę Saturna namalowałam temperą na lipowej desce o wymiarach 30×30 cm. Do złocenia użyłam płatków 24-karatowego złota. Na tym obrazie po raz pierwszy wykorzystałam technikę sgraffito, która polega na tym, że pozłoconą powierzchnię maluje się farbą i w niej wydrapuje wzorek. Brzmi to trochę jak opis znanej zabawy z dzieciństwa, ale tak naprawdę sgraffito było chętnie wykorzystywane w sztuce baroku. Właśnie w ten sposób wykonałam cały ornament dookoła yantry Saturna.

Powiązane przedmioty mocy…

Czym są yantry?

To starożytne wedyjskie symbole, wywodzące się z okresu ok. 1000 r. p.n.e. Tradycyjnie są tworzone jako talizmany, które mogą zasilać nas konkretną energią. Ich kształty i kolory harmonizują ciało i umysł. Ponieważ odwołują się do planetarnych archetypów mogą służyć jako narzędzie samopoznania.