Yantra Wenus. Zmysłowość

 

Piękno życia, sztuka i uzdrawianie.

Kamień Planety: Diament
Archetyp: Kochanka/Kochanek


Mantra Planety: Om Shum Shukraya Namaha
Posłuchaj tej mantry poniżej*

 

Yantra Wenus zachęca do zmysłowego doświadczania świata i odkrycia duchowego potencjału zmysłów. Wzmacnia nasz miłosny magnetyzm. Wenus to poranna gwiazda i wnosi energię świeżości i budzącego się potencjału. Jej kamieniem jest diament, dlatego pomaga widzieć wszystko z krystaliczną jasnością.

Patronuje artystom, praktykom masażu i wszelkich alternatywnych terapii (np. aromaterapii, terapii dźwiękiem, feng shui).

Jeśli przyciąga Cię ta yantra…

być może utożsamiasz duchowość z ascezą i ostrożnie dawkujesz sobie przyjemności. Pozwól sobie na zmysłowy odpoczynek, aromatyczną kąpiel, koncert kryształowych mis albo masaż. Zrób przemeblowanie przestrzeni, tak by inspirowała Cię pięknem na codzień. Wpuść światło i rozpieszczaj siebie.

* Mantry zaśpiewała i nagrała Barbara Ciemięga.

Jak powstał ten obraz

Yantrę Wenus namalowałam temperą na lipowej desce o rozmiarze 30×30 cm. Wykorzystałam tu płatki srebra w okręgu i jako ornament dookoła oraz odrobinę złota w tzw. bramach yantry, czyli jej obrysie.

Powiązane przedmioty mocy…

Czym są yantry?

To starożytne wedyjskie symbole, wywodzące się z okresu ok. 1000 r. p.n.e. Tradycyjnie są tworzone jako talizmany, które mogą zasilać nas konkretną energią. Ich kształty i kolory harmonizują ciało i umysł. Ponieważ odwołują się do planetarnych archetypów mogą służyć jako narzędzie samopoznania.